Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Policji 2018 w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie

We wtorek 10 lipca 2018 roku przed Komenda powiatowa Policji w Pajęcznie odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji, które obchodzone jest w dniu powstania Policji Państwowej. W tym roku przypada 99 rocznica Powstania Policji Państwowej i 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 16 funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Tomasz Olczyk.

W obecności zaproszonych gości, przedstawicieli władz samorządowych powiatu pajęczańskiego oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 12.30 złożeniem meldunku Pierwszemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Tomaszowi Olczykowi. Kolejnym etapem apelu było podniesienie flagi państwowej oraz odegranie hymnu państwowego. Po przywitaniu gości i wystąpieniu Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie mł. insp Grzegorza Czubakowskiego przyszedł czas na oczekiwane awanse.

Z okazji tegorocznego Święta Policji wyższe stopnie policyjne odebrało 16 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, w tym:

11 w korpusie aspirantów.

4 w korpusie podoficerów.

1 w korpusie szeregowych.

Nominacje i gratulacje policjanci odebrali z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Tomasza Olczyka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie mł. insp. Grzegorza Czubakowskiego. Na koniec ceremonie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej gminy Rząśnia.