Pijany 14-latek trafił do szpitala. - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany 14-latek trafił do szpitala.

Podczas wakacji policjanci szczególnie przypatrują się, w jaki sposób młodzież spędza czas wolny. Wczoraj pajęczańscy funkcjonariusze interweniowali wobec czterech pijanych nastolatków. 14-letni nieprzytomny chłopak w stanie upojenia alkoholowego trafiła do szpitala. Policjanci ustalają, jaki alkohol spożywali nieletni i kto im go udostępnił.

Interwencja miała miejsce wczoraj około 20:30 na terenie miejscowości Bugaj Radoszewicki. Pajęczańscy mundurowi udali się na interwencje wobec czterech młodych osób w wieku 14-15 lat. W trakcie czynności okazało się, że nieletni byli pod wpływem alkoholu, a jeden z nich został znaleziony nieprzytomny w lesie przez osobę postronna, która zawiadomiła służby ratownicze. 14-letni mieszkaniec gminy Siemkowice został przewieziony do szpitala w stanie upojenia alkoholowego.

Badanie wykazało u trzech pozostałych nastolatków to jest dwóch dziewczyn i chłopca prawie pół promila alkoholu w organizmie. Pozostała trójka została przekazana opiekunom prawnym.

Teraz policjanci wyjaśniają skąd nieletni mieli alkohol. Osobie, która rozpija nastolatków może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

O ich zachowaniu zostanie także powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.