Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Informacje

mapa zagrożeń


Najczęściej czytane

 1. Wypadek w Raciszynie

  Policjanci Komisariatu Policji w Działoszynie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło 23 listopada 2016 roku w miejscowości Raciszyn.

 2. Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

  Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługuje na wyróżnienie. Tym razem takim zachowaniem wykazał się kierowca tira – zespołu pojazdów, którzy nie wahał się powiadomić policji o nietrzeźwym kierującym. Mężczyzna zatrzymał się aby udzielić pomocy kierującemu samochodem volvo jednak kiedy podszedł do kierującego wyczuł alkohol i w związku z tym powiadomił policję a kierującemu uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki auta.

 3. „Alkohol i narkotyki” – policyjna akcja

  Badanie stanu trzeźwości, kontrola prędkości, dokumentów i stanu technicznego pojazdów. To działania pajęczańskich na drogach powiatu pajęczańskiego. Łącznie w ramach akcji "Alkohol i narkotyki", funkcjonariusze skontrolowali 72 kierowców. Jeden ze sprawdzonych rowerzystów kierował rowerem w stanie nietrzeźwości.

 4. Po Andrzejkach akcja „ Trzeźwy Poranek „

  Policjanci z komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego, 1 grudnia 2016 roku , od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących. Policyjne patrole można było spotkać na większości dróg, którymi kierujący przemieszczali się do pracy, czy też odwozili dzieci do szkoły. Z danych statystycznych za okres od stycznia do końca października 2016 roku wynika, że na terenie województwa łódzkiego policjanci zatrzymali 3408 nietrzeźwych kierujących. Nietrzeźwi spowodowali w tym okresie 190 wypadków, w których zginęło 25 osób a 243 zostały ranne. Doprowadzili do 574 kolizji drogowych.

 5. Rodzice uświadomieni w sprawie zagrożeń czyhających na ich dzieci

  29 listopada 2016 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie przeprowadzili spotkanie z rodzicami uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Trębaczewie. Rodzicom uczniów przypomniano o zagrożeniach w ruchu drogowym dla pieszych uczestników ruchu jak i dla zmotoryzowanych. Następnie zwrócono uwagę na zagrożenia wynikające z zażywania środków odurzających.

 6. Wypadki w Działoszynie

  Policjanci Komisariatu Policji w Działoszynie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadków do których doszło 17 i 18 listopada 2016 roku w miejscowości Działoszyn.

 7. Uważaj na kieszonkowców

  Kradzieże kieszonkowe stają się plagą w okresie przedświątecznych zakupów kiedy panuje tłok. Dokonywane są przede wszystkim w środkach komunikacji miejskiej i na placach targowych. . Kieszonkowcy działają przeważnie w grupach kilkuosobowych, w skład których mogą wchodzić również dzieci lub kobiety, często elegancko ubrane. Szczególnie łatwo ofiarami złodziei kieszonkowych padają mężczyźni trzymający portfele w tylnej kieszeni spodni oraz kobiety z torebkami przewieszonymi przez ramię.

 8. Śmiertelny wypadek na DW-483

  Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj około godziny 7:10 w okolicy miejscowości Stara Brzeźnica na drodze wojewódzkiej 483. Na miejscu zdarzenia zginał kierujący fiatem sc.

 9. Przygotuj samochód przed zimą

  Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy wcześniej się do niej przygotować: wymienić opony, sprawdzić oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają funkcjonariusze drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze.

 10. Śmiertelne potrącenie - policja apeluje o więcej ostrożności!

  Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 16 listopada 2016 roku około godziny 17.30 w miejscowości Nowa Brzeźnica. Jak wynika z wstępnych ustaleń, na prostym odcinku drogi, w terenie zabudowanym i oświetlonym, 66-letni kierujący citroenem saxo najechał na najprawdopodobniej klęczącego na jezdni 61-letniego pieszego.

Tagi

podziękowania prewencja weekend marihuana profilaktyka. ruch drogowy Tydzień Mediacji mapa zagrożeń Krajowa Mapa bezpieczeństwa zagrożeń święto policji kieszonkowcy profilaktyka Policyjna Akademia Bezpieczeństwa internet woda odblaski Akcja Znicz 2016 nowy radiowóz Policja inaczej pieszy akcja ŚDM narkotyki konsultacja dopalacze oświadczenie Dzień Dziecka Zaginionego młody bohater oszustwo działania wypadek bezpieczeństwo usiłowanie prędkość upały konferencja plantacja konopi razem bezpieczniej środki odurzające śmiertelny kolejowy ćwiczenia piesi alkohol narkotyki odblaskowy pierwszak Moja Komenda MSWiA ruch drogowy zatrzymany kradzież konkurs

Linki

mapa zagrożeń