Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Informacje

Zobacz SPOT
Dzielnicowy Bliżej Nas
mapa zagrożeń


Najczęściej czytane

 1. Tragedia podczas prac w gospodarstwie rolnym

  W szczególnie dramatycznych okolicznościach, pajęczańscy policjanci, na sygnale „korytarzem życia” przetransportowali do szpitala rękę 14-latka, którą stracił podczas prac w gospodarstwie rolnym.

 2. Mniej przestępstw kryminalnych, większa skuteczność i wykrywalność. Policja podsumowuje 2018 rok

  Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich. Liczby, tabele i wykresy towarzyszące rocznym podsumowaniom są powodem do dumy z poprawiających się w ogromnej większości danych związanych z bezpieczeństwem naszych obywateli, stanowiąc jednocześnie wyzwanie do dalszej pracy. Robimy wszystko, by liczby przestępstw, pokrzywdzonych, strat, wypadków i ich ofiar były coraz niższe. Za każdą z nich bowiem kryje się ludzka krzywda. Najwyższa od 1990 roku ocena naszej pracy oraz poczucie bezpieczeństwa Polaków są dla nas wyrazem uznania, za które dziękujemy. Obiecujemy, że nie spoczniemy w podejmowaniu wysiłków na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa w Polsce.

 3. Fajerwerki a bezpieczeństwo

  Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 4. Śnieg może być przyczyną tregedii - nie lekceważmy zagrożeń !

  W związku z intensywnymi, w ostatnich dniach ,opadami śniegu policjanci nawiązują kontakt z administratorami obiektów wielkopowierzchniowych takich jak markety, obiekty sportowe, domy, czy też hale targowe i przypominają o obowiązku odśnieżania dachów z zalegającego śniegu. Najważniejsze żeby zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom, które miały miejsce w przeszłości.Przypomnijmy, że zimą 2006 r. zaniedbanie w odśnieżaniu hali na Śląsku w istotny sposób przyczyniło się do zawalenia dachu pod ciężarem śniegu w trakcie trwającej tam wystawy. W wyniku katastrofy zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.

 5. Wypadek w Rząśni

  Policjanci pajęczańskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, którego doszło 13 lipca 2016 roku około godziny 2:00 na drodze powiatowej P-2311 w miejscowości Rząśnia ul. Kościuszki

 6. Groźny wypadek w Białej

  Mieszkaniec Pajęczna kierując BMW uderzył w tył pojazdu innego BMW powodując poważne zdarzenie drogowe na skutek, którego do szpitala trafiła poszkodowana mieszkanka Białej. Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli przy kierującym BMW podejrzaną substancje.

 7. Śmiertelny wypadek na DW-483

  Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj około godziny 7:10 w okolicy miejscowości Stara Brzeźnica na drodze wojewódzkiej 483. Na miejscu zdarzenia zginał kierujący fiatem sc.

 8. ŚMIERTELNY WYPADEK W RZĄŚNI

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 28 listopada 2017 roku około godziny 17:20 w rejonie cmentarza w miejscowości Rząśnia. Zginął 81-letni kierowca nissana micry.

 9. "Bezpieczne ferie" 2019 - autokary do kontroli

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 10. Rok 2018 w ruchu drogowym - podsumowanie

  Przez województwo łódzkie przebiegają główne drogi naszego kraju. Położenie regionu w centrum Polski sprzyja dużemu natężeniu ruchu pojazdów i przekłada się na dużą liczbę zdarzeń drogowych. Ze danych statystycznych wynika, że w 2018 roku doszło do 3753 wypadków, to o 37 mniej niż rok wcześniej. Rannych zostało 4597 osób, to o 157 mniej niż w roku 2017. Liczba ofiar śmiertelnych pozostała na podobnym poziomie: 226 i 219 rok wcześniej. Oznacza to, że choć wypadków było mniej, to były one tragiczniejsze w skutkach. Pamiętajmy, że ofiary śmiertelne to nie tylko statystyki, lecz realne tragedie całych rodzin. W roku 2018 funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 5743 nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich stanowił ogromne zagrożenie na drogach. Dlatego policjanci samego pionu RD wykonali 535081 badań stanu trzeźwości kierujących.

Tagi

usiłowanie zabójstwa razem bezpieczniej automaty do gry zaginiona ujecie obywatelskie wypadek śmiertelny poszukiwania bezpieczne święta akcja kieszonkowcy konferencja ćwiczenia ŚDM ferie hazard odnaleziono prewencja przestępczość gospodarcza wypadek rozbój internet Krajowa Mapa bezpieczeństwa zagrożeń kradzież pieszy narkotyki konkurs zatrzymany Tydzień Mediacji nietrzeźwy kierujący śmiertelny alkohol i narkotyki plantacja konopi odblaski znicz środki odurzające ruch drogowy Policyjna Akademia Bezpieczeństwa oświadczenie odblaskowy pierwszak profilaktyka. ruch drogowy bezpieczeństwo święto policji profilaktyka Dzień Dziecka Zaginionego oszustwo dopalacze MSWiA katalizator kręci mnie bezpieczeństwo piesi

Linki

Zobacz SPOT
Dzielnicowy Bliżej Nas
mapa zagrożeń