Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi, bez uprawnień i na zakazach sądowych - podsumowanie minionego weekendu

Pajęczańscy stróże prawa podczas ostatniego weekendu wyeliminowali z ruchu drogowego 6 nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich posiadało sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, jeden kierował bez uprawnień. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

8 czerwca 2023 roku funkcjonariusze pajęczańskiej drogówki prowadzili pomiar prędkości na jednej z głównych ulic Pajęczna. Około godziny 9:11 zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 43km/h w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze od 25-letniego kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Ponadto w policyjnych systemach widniała informacja, że kierujący posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

7 i 11 czerwca 2023 roku w Działoszynie oraz Stróży funkcjonariusze skontrolowali kierujących motorowerzystów. Badanie trzeźwości mężczyzn wykazało, że mają ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jeden z nich dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Tego samego w Działoszynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej citroena, za kierownicą którego siedział 59-latek. Mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

12 czerwca 2023 roku funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 32-latka kierującego fiatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on 0,6 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat więzienia. Podczas minionego długiego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierujących rowerami. Wszyscy kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ich nieodpowiedzialność może doprowadzić do ludzkiej, nieodwracalnej w skutkach tragedii. 
Dlatego apelujemy, aby w sytuacji, kiedy widzimy osobę nietrzeźwą, zamierzająca wsiąść za kierownice samochodu, zawsze o takim fakcie powiadomić policję oraz uniemożliwić jej jazdę. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

mł. asp. Wioletta Mielczarek

  • Napis policja.
Powrót na górę strony